Wycieczka zawodoznawcza- Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL)

15.06.2022

2 czerwca 2022 r.grupa logistyków odbyła wizytę zawodoznawczą w ramach projektu: „Utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży administracyjno - usługowej w powiecie nowotarskim” na lotnisko Balice oraz do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Uczniowie zobaczyli strefę odpraw pasażerów, miejsce nadawania bagażu oraz ogólną infrastrukturę lotniska. Dzięki wiedzy i pasji pana Michała Pawłowskiego uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat samolotów jak i funkcjonowania lotniska. Następnie wszyscy udali się do CEL gdzie przez 2 godziny zajęli się wyważaniem i planowaniem lotu. Wszystkie grupy dzielnie pracowały i same przekonały się jak restrykcyjne zasady żądzą transportem lotniczym.

Notka i zdjęcia p. Małgorzata Ślusarczyk