Wyjście do kina na film „JOHNNY”

30.11.2022

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - 28 listopada br. cała społeczność uczniowska wraz z opiekunami udała się do kina na film „Johnny”. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia znanego księdza, która do dzisiaj wzrusza i inspiruje.

Opowieść zaprezentowana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Była to dla młodzieży prawdziwa filmowa lekcja. Jakie ważne wnioski można było z niej wyciągnąć? Nie oceniaj, nigdy. Każdemu należy się szansa. Nieuleczalnie chorym ofiaruj czas. Śmierć w tym obrazie stanowi kolejny etap życia.

Ks. Jan zostawia nam testament, który brzmi: „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje”. „Johnny” zarówno nauczycielom jak i uczniom bardzo się spodobał. Być może historia ks. Jana i Patryka sprawi, że pomyślimy o upływającym czasie i zastanowimy się, czy żyjemy na pełnej petardzie?

Notka oraz zdjęcia: p. E. Czubiak-Nykaza