XI Nowotarski Dzień Misyjny – 17 października 2024

17.10.2024

W dniu 17 października młodzież z klas 2MR i 2GP naszej szkoły wzięła udział w XI edycji Nowotarskiego Dnia Misyjnego. Organizatorem wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać pracę misji katolickich w różnych zakątkach świata. Siostry Klawieranki z Wydziału Misyjnego Krakowskiej Kurii oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie” opowiedzieli o swojej działalności na rzecz krajów misyjnych. Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wysłuchać ks. Dawida Grabowskiego, Misjonarza św. Wincentego a Paulo, oraz ojców Werbistów, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami pracy misyjnej.

Dziękujemy organizatorom za to inspirujące wydarzenie, które poszerzyło wiedzę naszych uczniów o misjach katolickich na całym świecie.

Tekst: p.Magdalena Leśniowska-Pabian
Zdjęcia: p. Marta Homa