W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Z wizytą do RADIA KRAKÓW

02.12.2022

30 listopada klasy 4 PFL ( technik fotografii i multimediów) oraz 4 PMR (technik reklamy) udały się z wizytą do RADIA KRAKÓW. Wycieczka zawodoznawcza zorganizowana została w ramach kursów CKZ realizowanych przez ZS nr 1 w Nowym Targu.

W świat radia i tajniki pracy radiowca wprowadził nas redaktor Tomasz Buszewski - kierownik muzyczny a zarazem redaktor Radia Kraków. Podczas wycieczki uczniowie  zapoznali  się z pracą  redaktorów, realizatorów, pracowników obsługi technicznej. Największe zainteresowanie wśród obecnych wzbudziło studio emisyjne, w którym obserwowaliśmy  audycje prowadzone w samo południe „na żywo”: „Hejnał” i “Aktualności” . Mieliśmy okazję zobaczyć również newsroom oraz studia nagraniowe czy też pomieszczenia reżyserskie. Podczas zwiedzania studia koncertowego im. Romany Bobrowskiej udało nam się posłuchać fragmentu nagrywanego słuchowiska „Porwanie Baltazara Gąbki”, które pojawi się na antenie Radia Kraków w święta Bożego Narodzenia. Pan Tomasz z pełnym entuzjazmem opowiadał nam o pracy w radiowym studiu, ciekawostkach a nawet „wpadkach, z których trzeba wyjść obronną ręką”, za co Mu serdecznie dziękujemy.