W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz naszą politykę cookies.

Zwycięstwo w unihokeju chłopców ZS1

24.10.2023

24 października 2023 r. wspaniałe zwycięstwo odniosła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu w Powiatowej Licealiadzie w Unihokeju Chłopców. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica (tzw. Metalki).

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów – poziomem gry niezwykle wyrównanych. Drużyna Sokoła wylosowała tzw. „grupę śmierci” (grupę B), w której znalazła się wraz z I LO Goszcz i ZSTiP Metalką. W pierwszym spotkaniu po straconym golu nasza drużyna szybko odrobiła straty i w meczu ZS1 Sokół kontra I LO Goszcz padł remis 1: 1. W drugim spotkaniu ZSTiP Metalka - ZS1 Sokół odnotowano wynik 2:0. Ostatecznie w grupie B po rozegraniu eliminacji i wygranej Metalki z Goszczem 2:0 – 1. miejsce zajęła ZSTiP Metalka i awansowała do półfinału z pierwszej pozycji. Natomiast o 2. miejscu, przy identycznym bilansie punktowym i bramkowym, zgodnie z regulaminem - musiała zadecydować dodatkowa seria rzutów karnych pomiędzy Sokołem a Goszczem. Ostatecznie po golach Eryka Mizery, Jakuba Trzebuni, dwóch trafieniach Patryka Garba i świetnej postawie bramkarza Piotra Kutarni - zwyciężyliśmy w karnych 4:3 i tym samym awansowaliśmy do półfinału z 2. pozycji. W grupie A miejsce pierwsze zdobył zespół II LO Bór przed ZSE Ekonom. W pierwszym półfinale ZS1 Sokół kontra II LO Bór padł wynik 3:0 po 2 bramkach Huberta Garbacza i Jakuba Trzebuni. W drugim półfinale ZSE Ekonom pokonał nieoczekiwanie ZSTiP Metalkę 2:1. To sensacja! Bowiem drużyna Metalki od kilku lat była faworytem w unihokeju chłopców. W finale ZS1 Sokół po zaciętym spotkaniu pokonał ZSE Ekonom 2:0, a w meczu o 3. miejsce ZSTiP Metalka zwyciężyła II LO Bór 2:1. Ostatecznie drużyna naszych chłopców - ZS1 Sokół uplasowała się na 1. miejscu. Wygrana naszej drużyny to absolutny sukces! Sukces, który pozwolił na awans do zawodów szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 12 grudnia w Nowym Targu.

Skład wspaniałej drużyny Sokoła to: Daniel Bednarczyk, Michał Brzyzek, Dawid Gach, Patryk Garb, Hubert Garbacz, , Maciej Klimecki, Piotr Kutarnia , Eryk Mizera, Maciej Para , Szymon Rusnak, Jakub Trzebunia. Serdeczne gratulacje dla zwycięskiej drużyny i powodzenia w kolejnym turnieju!

Emocjonująca relacja i zdjęcia p. Paweł Gil.